Szybki i wydajny materac wyschnięcia

obudowa jest materac naprawdę mokro, trzeba coś, dopóki nie jest odpowiednio suche. Jak przyspieszyć proces i jak długo należy wysuszyć materac wyjaśniono poniżej.

Dlaczego materac jest mokry?

Jeśli materac jest uszkodzony z powodu mokrego zanieczyszczenia, np. mokre z moczem, kawą lub podobnym, należy je oczyścić przed wysuszeniem i / lub zdezynfekować sodą, aby nie pojawiły się nieprzyjemne zapachy. Jak to zrobić, wyjaśnimy w tym przewodniku.

Szybkie reagowanie, gdy materac jest mokra

dzieje się z tobą w łóżku na nieszczęście, należy odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe, aby zapobiec wilgoć wnika w łóżku. Aby to zrobić, najlepiej odepchnąć materac od łóżka do podłogi i odwrócić go tak, aby mokra strona była skierowana w dół. Umieść pod materacem chłonną ściereczkę. Nie jest nawet konieczne, aby usunąć arkusze, ważniejsze jest to, że szybko reagujesz. Gdy płyn się wchłonie, obróć materac i usuń pościel. Potem nadszedł czas na wysuszenie.

Jak sprawisz, że twój materac będzie suchy?

Problematyczne jest, jeśli ciecz już spłynęła głęboko do rdzenia, jak to jest np. może się zdarzyć, gdy łóżko staje się mokre w nocy. Jeśli nieszczęścia zostaną wykryte dopiero następnego ranka, materac jest już przemoczony do rdzenia. Po wyczyszczeniu, jak wspomniano powyżej, w tym przypadku, można wykonać następujące czynności: Pozostawić do wyschnięcia

  • materac zewnątrz w materacu słońce
  • do zadanej ogrzewanie
  • materaca przy otwartym oknie make kroku

kroku materaca wyschnięcia wchłonąć

pierwszą ciecz

Jak opisano powyżej, powinieneś obracać materac natychmiast po zdarzeniu, aby płyn nie wniknął do rdzenia. Zassij go chłonną szmatką.

Odwróć materac i wytrzyj go suchą szmatką kilka razy.

2. Soda

Teraz obficie posypać sodą w wilgotnym miejscu. Soda nie tylko wchłania wilgoć, ale także ją dezynfekuje. Rozetrzyj i powtórz proces kilka razy, aż soda nie zrobi się zbyt mokra.

3. Ustawianie materaca

Teraz umieść swój materac pionowo, najlepiej na słońcu lub na ogrzewaniu. Wilgotne miejsce nie powinno wskazywać na ścianę, ale powinno znajdować się jak najbliżej ogrzewania lub kąpieli w energicznej samotności.

4. Oczekiwanie na herbatę i picie

Jeśli zareagujesz szybko, po kilku godzinach możesz powrócić na swój materac. Jeśli jednak wilgoć dostała się do rdzenia, należy pozwolić jej wyschnąć przez co najmniej jeden dzień, najlepiej dwa.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz