Malowanie korytarza za pomocą wzoru tworzy atmosferę

Korytarz jest pierwszą widoczną wizytówką mieszkania lub domu. Dlatego jego konstrukcja jest szczególnie ważna dla wielu osób. Odpowiedni wzór podczas malowania stworzyliśmy jako przytulny efekt.

Pionowe wzory smug

W większości przypadków korytarz jest małym pokojem i nie ma naturalnego źródła światła. Dlatego zaleca się generalnie jasne odcienie, które optycznie zwiększają przestrzeń. Ten efekt można zwiększyć dzięki umiejętnym wzorcom.

Pasiaste geometryczne wzory mogą być używane w bardzo celowy sposób, aby kształtować wizualny wygląd korytarza we właściwych miejscach. Pionowe pasy rozciągają pomieszczenie i sprawiają, że wygląda on wyżej.

Jeśli pionowe paski są umieszczone na ścianie o różnych szerokościach i różnych odległościach, efekt rozciągania jest dodatkowo zwiększany. Zatem szeroka podłużna ściana w ogólnym efekcie może być dostosowana do krótkich ścian końcowych. Przebieg pionowych pasków "wokół narożników" dodatkowo wzmacnia efekt.

Poziome wzory pasków St Malowanie korytarza w poziomych pasach może się wahać od pojedynczego obramowania do wzoru drabiny. Wzory poprzeczne "ściskają" wygląd ściany i zmniejszają wilgotność długich ścian w porównaniu do krótszych boków korytarza.

Ustawienie pół-wysokiego koloru na około 1 metra lub wysokość małych mebli wywołuje komfort. Odpowiednie są tu szczególnie odpowiednie kasety lub, na przykład, techniki wycierania.

Podstawowe zasady dotyczące wzorów na korytarzu

Poniżej ciemne kolory i lżejsze kolory powiększają korytarz.

  • Szkieletowe wzory na całej powierzchni mogą szybko "włączyć".
  • Należy uwzględnić źródła światła lub lampy.
  • Techniki wycierania w jasnych kolorach działają dobrze.
  • Skomplikowane wzorce należy wykorzystywać tylko częściowo, aby uderzyć.
  • Porady i wskazówkiDla malowania wzorów stosuje się w hali, podobnie jak w przypadku wyposażenia i innych dekoracji "mniej znaczy więcej".
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz